Имплантация зубов - оглядове ревю

Имплантация зубов. Як проводиться операція зубної імплантації

имплантация зубов и протезирование зубов
Класична методика имплантации зубов складається з двох етапів. Перший етап ─ це хірургічна операція имплантация зубов, що полягає в розрізі ясна і оголенні кісткового ложа, в яке за допомогою спеціального диспенсера впроваджуються титанові стержні - імплантати. 

Після повного приживлення імплантатів, на що йде від 3 до 6 місяців, ясна знову розкривається, на оголити голівку імплантату нагвинчує супраструктура ─ абатмен, і далі сформована конструкція покривається коронкою.

Класична методика имплантации зубов

У зв'язку з великою кількістю хірургічних маніпуляцій у деяких пацієнтів розвиваються такі ускладнення після имплантации зубов як розходження швів, кровотечі, запалення тканин, що оточують імплантат (періімплантіт). Менш травматичною є одноетапна имплантация зубов.

Відповідно до даної технікою імплантат з уже сформованою супраструктурой впроваджується в лунку безпосередньо після видалення зуба і відразу ж покривається коронкою. Завдяки появі особливого виду імплантаційних систем - boi имплантация зубов виконується ще швидше. Базальні 4D-імплантати впроваджуються в кістку щелепи збоку, тому навіть сильно атрофована кісткова тканина не є перешкодою для їх установки.

Які бувають протипоказання до имплантации зубов

До такої процедури як имплантация зубов, протипоказання можуть бути абсолютними і відносними. До абсолютних відносять захворювання крові, зокрема порушення її згортання, психічні розлади, цукровий діабет, туберкульоз, СНІД, злоякісні утворення різних органів. Серед відносних протипоказань слід відзначити незадовільний стан порожнини рота, в тому числі обумовлене поганою гігієною, вагітність, бруксизм, захворювання СНЩС, недостатній обсяг або низька якість кісткової тканини на ділянках передбачуваної установки імплантатів. Пацієнтам з відносними протипоказаннями имплантацию зубов проводити можна, але тільки після виконання заходів щодо їх усунення.

Скільки коштує имплантация зубов

Для имплантация зубов вартість безпосередньо залежить від походження імплантантів, яким володіє та або інша клініка. Імплантати американського, шведського, швейцарського виробництва істотно підвищують ціни на имплантацию зубов. У ізраїльських виробників можна знайти системи середньої цінової категорії.


Найбільш доступними вважаються російські, білоруські та українські імплантати, але за якістю вони помітно поступаються імпортним. Зазвичай розцінки на имплантацию зубов коливаються в межах 17-20 тис.рублей і вище. Проте на протезування зубів і імплантацію ціни можуть бути знижені клінікою в період передсвяткової акції, в рамках дисконтної програми і т.д. Вивчаючи прайси, рекомендується заздалегідь уточнювати, чи включена в пропоновані розцінки вартість коронки, якщо ні - зазначену у прейскуранті суму доведеться збільшити приблизно на 30%.

Имплантация зубов за допомогою лазера - це не фантастика.

Ще недавно лазерна имплантация зубов здавалася чимось фантастичним. Сьогодні це цілком звичайна процедура, яку наші лікарі виконують кожен день. Процедура имплантация зубов займає від 15 до 30 хвилин. Під місцевою анестезією розрізається слизова, це робиться лазером, що забезпечує кращий результат, більш швидке та якісне загоєння і абсолютну стерильність і безкровність, потім за допомогою спеціального приладу - фізіодіспенсера впроваджується імплантант.

Сам імплантант це циліндричний стрижень, зроблений з титану

имплантация зубов и протезирование зубов
Після процедури имплантация зубов потрібно почекати від 2-х тижнів до 6 місяців для початку постійного протезування, на цей час встановлюються тимчасові протези з пластмаси. 

За цей термін імпланти остеоінтегріруются (зростаються) з кісткою щелепи і далі їх використовують для постійного протезування, для чого слизову над імплантом розрізають знову, ми просто випаровує її над імплантом лазером, і згодом на імплантант одягається коронка. 

Використання лазера дає значні переваги при проведенні процедури: 
  • Це менш травматично, тому що не супроводжується кровотечею
  • Після лазерної обробки утворюється фотокоагуляціонная плівка, яка оберігає, як біологічна пов'язка, рану від впровадження мікроорганізмів. 

На 2 етапі імплантації, коли після приживлення потрібно знову розкрити імплантант для установки супраструктури (частина на яку одягається коронка), не потрібно використовувати скальпель, який зроблений з нержавіючої сталі (його частинки можуть залишитися на поверхні імплантанта, що може, в подальшому викликати появу небажаних гальванічних струмів між різнорідними металами).


Після имплантации зубов застосовується напівпровідниковий лазер, який прискорює приживлення імплантанта. Таким чином, використання лазера дозволяє робити имплантацию зубов більш комфортно для пацієнта і з кращим ефектом. Вартість імплантації залежить від обраної системи імплантів. Ми використовуємо кілька систем, що дозволяє робити цю процедуру пацієнтам з різними матеріальними можливостями.

Имплантация зубов - протипоказання

Протипоказанням до процедури имплантация зубов вважаються важкі порушення обміну речовин і деякі хронічні захворювання в декомпенсованої стадії. Раніше також протипоказанням вважалася відсутність кісткової тканини в зоні імплантації. Але зараз завдяки новітнім методикам підсадки мінеральної кістки з використанням біорегуляторів це протипоказання знято. 

Процедура имплантация зубов дозволяє пацієнтам відмовитися від незручних знімних протезів і не обточувати здорові сусідні зуби, щоб відновити втрачені. Імпланти призначені для економних людей: адже володарям імплантів не потрібно регулярно витрачатися на нові зубні протези, т.к. імпланти прослужать Вам практично все життя.

Нарощування кісткової тканини для процесу имплантация зубов

имплантация зубов и протезирование зубов
Передумовою успіху при фіксації імплантату в щелепної кістки є її достатній обсяг. 

Тобто, для установки імплантату, кістки має бути достатньо, як по висоті альвеолярного відростка, так і по ширині, причому для отримання естетичного результату необхідно мати мінімум 1 мм кісткової тканини з вестибулярної (зовнішньої) і мовній або піднебінної (внутрішньої) сторони імплантату. Однак, через 2-3 місяці після видалення зуба починаються процеси атрофії. Якщо до цього періоду не відбувається установки імплантату, то втрата кісткової тканини може стати значною. 

Також, дефіцит кісткової тканини може виникнути через дуже травматичного видалення зуба, через анатомічне розташування самого зуба (коли лунка зуба розташовується не по центру альвеолярного відростка, а зовнішні, відповідно видалення такого зуба часто супроводжується втратою тонкої зовнішньої стінки лунки). 

Кровопостачання за рахунок лунки реципієнта відіграє найважливішу роль в подальшому загоєнні подсадочного матеріалу, як і здатність проникати в нього заново сформованих судин. Для відновлення втраченої кістки існує безліч методик і матеріалів. Розглянемо їх.

Чим можна відновлювати втрачений об'єм кістки?

По-перше, своєю кісткою - цей метод називається аутотрансплантаціею. Аутотрансплантат - ділянка кістки, взятий у самого пацієнта з підборіддя, з зовнішньої косою лінії або гілки нижньої щелепи. Також для цієї мети можна використовувати ділянки твердого неба, щелепні екзостоз (вирости на щелепах), горби верхньої щелепи в області відсутніх зубів мудрості. 

У крайніх випадках при нарощуванні значних обсягів для забору кістки використовуються ділянки гребеня клубової кістки, ребра. Використання власної кістки пацієнта для нарощування кістки є «золотим стандартом» нарощування, оскільки такий трансплантат містить ідентичні органічні й неорганічні речовини, життєздатні клітини, які обумовлюють наявність факторів росту кістки. Загоєння і процеси поповнення вільних аутотрансплантатом в кістковій тканині залежать від цілого ряду чинників. 

Але найголовнішим є те, що щадне хірургічне втручання при мінімальній травматизації трансплантата сприяє прискореної реконструкції за набагато менший термін имплантации зубов нових судин у подсадочную область - якщо порівнювати з травмованим трансплантатом. Власна кістка може бути використана у вигляді пересаджуваних блоків або кісткової стружки (подрібнених до розміру 0.5-1 мм кісткових гранул).


Невелика кількість кістки можна також зібрати, використовуючи під час імплантологічного втручання уловлювач кістки (кісткову пастку). По-друге, можна використовувати кісткову тканину, донором якої є інша людина. Така кісткова тканина називається аллотрансплантатом.Обично це трупна кістка, яка піддається численним обробкам (опромінення, сушка сублімацією, промивання кислотою та ін хімічними препаратами), щоб зробити її нейтральною до імунних реакцій і уникнути зараження від донора. 

Алотрансплантат є замінником кісткового аутотрансплантата, який отримують з кісткової тканини того ж виду, і в якому відсутні життєздатні клітини. Загоєння рани при використанні таких трансплантатів протікає набагато повільніше через відсутність життєздатних клітин кісткової тканини. По-третє, можна використовувати ксенотрансплантати - кісткова тканина тваринного походження. Така кісткова тканина з певною мікроструктурою більш доступна, ніж людський матеріал. Тварини матеріали позбавлені білків для відсутності імунних реакцій у пацієнта. 

Тому ксенотрансплантати розсмоктуються і заміщуються нової кісткової тканиною вкрай повільно. По-четверте, існують матеріали не людського і не тваринного походження, штучно отримані матеріали для трансплантації - аллопласти. Таким матеріалом є гідрооксіаппатіт, його похідні, біокераміка для трансплантації. Існує багато методик і матеріалів для нарощування кістки. Є певні показання до застосування тих чи інших кістковопластичних матеріалів. Кожен лікар-імплантолог підбирає методику виходячи з конкретної ситуації.

2 коментарі: